بارکد شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

خانه > بارکد > بارکد شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

بارکد

بارکد شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

بارکد یک کد اطلاعاتی، شامل اعدادی است که در عرض های مختلف ایجاد می شوند و روی محصولات چاپ می شوند. استفاده از بارکد تغییر بزرگی در بخش کنترل محصولات بوجود آورد . این کدها یک سیستم مدیریت متمرکز  برای مشاغل و موسسات در زمینه معرفی و فروش محصولاتشان محسوب می شوند.

این کدها  شامل اطلاعاتی مانند قیمت، موجودی محصولات در یک انبار می تواند باشد. هر روز محصولات زیادی  در بین کشورهای مختلف رد و بدل می شود. با استفاده از بارکدها، محموله ها قابل ردیابی می باشند و با توجه به  این شرایط  مدیریت محصولات در حجم بالا بسیار راحتتر خواهد بود.

بارکد

QRCODE چیست ؟

مشخصاتی که درون یک بارکد وجود دارد شامل چه مواردی می باشد؟

بارکدها را می توانیم به زبان ساده  مجموعه ای از میله ها یا خطوط سیاهی در نظر بگیریم که در زمینه سفید چاپ می شوند.  در حقیقت کدها می تواند داده ها را از طریق امواج نوری منتقل کند. این خطوط برای دستگاه بارکدخوان معنا و مفهوم خاصی دارد و دستگاه  با خواند کد روی محصول اطلاعات را به شکل دیداری برای ما نمایش می دهد. این سیستم در سال 1932 توسط دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه هاروارد برای ارائه  راحتتر کالا به مشتریان انجام شد. فایده هایی که  بارکد کردن دارد عبارتند از:

  • کاهش خطای انسانی به دلیل وارد نکردن اطلاعات به صورت دستی
  • دسته بندی دقیق اطلاعات
  • سرعت بالا و صحت بالا
  • دسترسی آسان به اطلاعات حقیقی و واقعی محصولات
  • کاهش هزینه های انبارگردانی به دلیل استفاده کمتر از نیروی انسانی

چرا استفاده از بارکد ضرورت دارد

مدیریت یک مرکز یا فروشگاه با تعداد محصولات زیاد، کار سخت و پردردسری می باشد، اطلاع از موجودی تعداد زیاد کالا به طور معمول کار سخت و مشکلی می باشد، اما اگر این کالاها با برنامه خاصی مدیریت شوند و دارای  سیستمی باشند که به راحتی به اطلاعات آنها بتوانیم دست پیدا کنیم مدیریت موجودی آنها نیز راحتتر خواهد شد. در حقیقت با استفاده از سیستم کد گذاری کار انبار گردانی در بسیاری از کسب و کارهایی که با تعداد محصولات بالا در ارتباط بودند راحت و کم هزینه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *