Qrcode چیست و چه کاربردی دارد ؟

خانه > بارکد > Qrcode چیست و چه کاربردی دارد ؟

Qrcode چیست و چه کاربردی دارد ؟

Qrcode چیست؟ این کلمه به معنی پاسخ سریع می باشد و دلیل طراحی و استفاده از آن بازیابی اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات می باشد. در حقیقت کد qr مجموعه ای از مشخصات قابل دسترسی است که برای بازاریابی و خدمات رسانی بهتر مورد استفاده قرار گرفته است و در حال گسترش و پیشرفت می باشد.

از طریق این کد می توانید به طور مستقیم  به متن، ایمیل، وب سایت و شماره تلفن یک محصول لینک شوید. دلیل استفاده از Qrcode چیست؟ دلیل استفاده از این کد پتانسیل بالایی است که در زمینه کمک به بازاریابی و ارائه خدمات دارا می باشد. کافی است شما با یک اسکن ساده کد qr محصولی را اسکن کنید، در هر مکان و فاصله ای که از شرکت اصلی قرار داشته باشید به راحتی می توانید به اطلاعات فنی و مشخصات محصولی که در دست دارید دست پیدا کنید.

 Qrcode چیست

 موارد استفاده از Qrcode چیست؟

 از آنجا که امکان تبدیل هر متن، نوشته، پیام ، صفحات وب، شماره تلفن و پروفایلی به کد QR وجود دارد. به راحتی با در اختیار داشتن یک گوشی هوشمند می توانید این کد را اسکن کرده و به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید.

این کد استفاده های وسیعی دارد و شما می توانید اطلاعات روزنامه چاپی خود، کتاب، جزوه یا شماره  تلفن خود را به صورت کدQR درآورید و روی یک کارت ویزیت قرار دهید.

کافی است شخصی که کارت ویزیت شما در اختیار او قرار گرفته است با اسکن کد به اطلاعات ذخیره شده توسط شما دسترسی پیدا می کند. در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ژاپن استفاده از این کد گسترش زیادی پیدا کرده است.

شرایط فروش سهام عدالت به چه صورت می باشد ؟

 Qrcode چیست

تفاوت بارکد با Qrcode چیست؟

کدهای QR عکس های دو بعدی می باشند و عملکرد آنها شبیه بارکد می باشد، اما مهمترین تفاوتی که با بارکد دارند پاسخگویی سریعتر آنها می باشد. به این کدها رمزهای ماتریسی نیز گفته می شود و به شکل مجموعه ای از نقطه های مربع شکل سیاه رنگ می باشند.

در حالت عادی یک بارکد می تواند 30 کاراکتر را در خود ذخیره  کند، در حالی که  QRCODE تا 7089 کاراکتر ذخیره می شود. همچنین این کد توسط گوشی های هوشمند قابل خواندن می باشد و این مزیت مهم دیگری است که نسبت به بارکد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *